صفحه اصلی > اخبار > محتوای
اکوسیستم جهانی AR / VR همچنان به سرعت توسعه می یابد. مجموع بودجه در نیمه اول سال از طریق 1 میلیارد دلار از بین رفت.
- Jul 13, 2018 -

بر اساس گزارش رسانه ها، اکوسیستم جهانی AR در نیمه اول سال جاری به سرعت در حال توسعه است و تعدادی از شرکت های AR از پایان سال 2017 به 290 افزایش یافته است.


پیش از انتشار آن توسط بخش مالی فوقالعاده Magic Leap تحریک شده، بازار این بازار در سال جاری همچنان به سرعت در حال رشد است. Tipatat Chennavasin، شریک صندوق حقیقت سرمایه گذاری، گفت که فعالیت های سرمایه گذاری در نیمه اول سال جاری تقریبا در هر گوشه ای از حوزه AR قرار داشت.


حدود یک سال پیش، صندوق حوادث سرمایه گذاری تنها 150 شرکت AR را دنبال کرد که در پایان سال 2017 به 200 افزایش یافت. این شرکت ها زیرساخت ها، ابزارها، سیستم عامل ها، برنامه ها و محتوا را برای اکوسیستم AR و Infrastructure Fund RealVenture معتقد است که توسعه این منطقه هنوز در سطح جهانی بسیار سالم است.

Horse Riding.jpg

"این رشد 50٪ به تعداد شرکت ها اشاره دارد. در حال حاضر، نه تنها تعداد زیادی از شرکت های راه اندازی شده در این بازار وارد شده اند، بلکه بسیاری از شرکت های بزرگ نیز وارد شده اند. "Chennawakin گفت.


Chenawakin همچنین گفت که میدان VR، که به علت مشکل ساخت کاربر چسبنده مسدود شده است، در سال جاری خوب عمل کرده و میزان سرمایه گذاری در این زمینه نیز افزایش یافته است. داده ها نشان می دهد که در نیمه اول سال جاری، شرکت های AR و VR بیش از 1 میلیارد دلار در کل تامین مالی دریافت کردند.


در نیمه اول سال جاری، برنامه های کاربردی AR و رشد محتوا از سیستم عامل اپل و گوگل بیشترین اهمیت را داشتند. داده ها نشان می دهد که تعداد کل برنامه های کاربردی AR در نیمه اول سالانه بیش از 13 میلیون بار دانلود شده است، اما بیشتر آنها از کمک های Pokemon Go و JurassicWorld Alive به دست آمده است. در میان آنها، "Pokemon Go" در دو سال از درآمد کل 1.8 میلیارد دلار است.


"عملکرد بازار این دو مورد شدید در حقیقت بسیار قوی است، اما ما شاهد یک موفقیت معمول در این بازار نیستیم."


Chenawakin معتقد است که سرمایه گذاری های عظیم در زیرساخت ها مانند فن آوری ابر ابر، در نهایت منجر به یک تجربه اجتماعی ثروتمندتر برای کاربران خواهد شد.


Related Products