صفحه اصلی > اخبار > محتوای
تجزیه و تحلیل تصویر توسعه VR
- Jun 29, 2018 -

پیشرفت در فن آوری VR به مردم اجازه می دهد تا در یک محیط بی سابقه ای ایجاد، سرگرم، کار، همکاری و کشف در یک محیط کامپیوتری تولید کنند.


فن آوری VR برای دهه ها توسعه یافته است، اما اخیرا این تکنولوژی به یک فرصت سریع در بازار سرگرمی و کسب و کار تبدیل نشده است.


حالا، یک قهرمان را به تصویر بکشید و تصویر را در فضای خود قرار دهید. این واقعیت افزوده (AR) است.


به نظر می رسد AR بعد از دهه های توسعه، جهان را یک شبه بر زمین گذاشت. موج Pokemon Go این بازی محبوب بازی تبادل ژاپنی را به خیابان ها آورده است. سپس ده ها بازی این تکنولوژی "جادویی" را با دنیای واقعی ترکیب می کند.


اپل مجموعه ای از ابزارهای توسعه، ARKit را در سال 2017 معرفی کرد که توسعه دهندگان می توانند از آن برای ایجاد محتوای موبایل AR و تشویق شرکت های بیشتری برای ایجاد تجربه های AR در سیستم عامل iOS 11 استفاده کنند. این به عنوان یکی دیگر از نشانه های افزایش AR است.


هر دو مایکروسافت HoloLens و Lightwear Leap's Magic Leap می توانند مردم را از تجربه هولوگرافی لذت ببرند و تبدیل به دو محصول مهم در زمینه پیشگامان صفحه نمایش می شوند.


این نه تنها سرگرمی و بازی است، بلکه به معنای فرصت های تجاری بزرگ است. محققان IDC پیش بینی می کنند که هزینه های محصول و خدمات جهانی AR و VR از 11.4 میلیارد دلار در سال 2017 به 215 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش می یابد.


علاوه بر VR و AR، واقعیت مختلط (MR) نیز به سرعت در حال توسعه است. توسعه دهندگان کار بر روی تحقیق MR ترکیب ویژگی های VR و AR با دنیای واقعی برای ارائه یک تجربه ترکیبی.


تصور کنید یکی دیگر از سناریوهای VR: شما بلافاصله می توانید به یک صندلی ساحل در هاوایی، با شن و ماسه بر روی پای خود و یک کوکتل در دست خود ارسال کنید. به جای گذراندن تجربه پرواز پرواز کلاس طولانی، آن را به طور مستقیم به جزیره ارسال می شود. اما در حقیقت شما واقعا آنجا نیستید


در یک واقعیت مخلوط، می توانید این تجربه را داشته باشید. برای مثال، برای تجربه ساحل هاوایی در پرواز به هاوایی: شما در پرواز به هاوایی نشسته اید. هنگامی که شما در حال حرکت هستند، صندلی های پرواز مانند صندلی ساحلی جیر جیر هستند. خدمه واقعی پرواز به شما یک کوکتل به ارمغان می آورد. ماسه را روی زمین لمس کنید تا یک احساس ساحل مانند تجربه کنید.


از آن زمان، VR تغییرات بزرگی کرده است. نمایشگرهای صفحه نمایش مصرف کننده درجه VR دستیابی به پیشرفت داشته اند. پیشرفت های فنی در اپتیک، ردیابی و عملکرد GPU نیز به توسعه VR کمک کرده است.


VR تقاضای بسیار زیادی برای پردازش گرافیکی دارد - 7 برابر بیشتر از الزامات بازی های کامپیوتری. بدون یک GPU سریع در حال اجرا که به سرعت گرافیک را ارائه می دهد، مردم نمی توانند از تجربه VR امروز لذت ببرند.


بعضی از کارشناسان معتقدند که توسعه تکنولوژی VR از سطح شناخت انسان فراتر خواهد رفت و در طی یک دهه عملکرد آن به طور چشمگیری بهبود خواهد یافت و امروز به 200 برابر می رسد. در همان زمان، محققان NVIDIA در تلاش برای بهبود تجربه کاربر هستند.


فریم در ثانیه: VR نیاز به سرعت پردازش تا 90 فریم در ثانیه دارد. از آنجا که نرخ فریم پایین تر می تواند باعث ایجاد حرکت های ماکروسکوپیک شود که ممکن است موجب استفراغ شود.


تاخیر VR به تفاوت زمانی بین شروع عملیات و تصویر بصری ارائه شده توسط کامپیوتر اشاره می کند. کارشناسان معتقدند که نرخ تاخیر VR باید کمتر از 20 میلی ثانیه باشد. NVIDIA VRWorks یک کیت توسعه نرم افزاری برای نمایشگرهای VR و توسعه دهندگان بازی است که مسائل مربوط به زمان تاخیر را حل می کند.


در VR، ایجاد احساس غرق است بسیار مهم است. میدان دید که یک صفحه نمایش خاص VR ارائه می دهد. به عنوان مثال، صفحه نمایش سر Oculus Rift می تواند زاویه دید 110 درجه را فراهم کند.


Related Products