صفحه اصلی > اخبار > محتوای
کاوش آینده صنعت واقعیت مجازی
- Jun 29, 2018 -

vr.jpg

در مارس سال جاری، فیلم Sci-Fi اسپیلبرگ "شماره یک پلیر" پس از انتشار آن، ستایش شد. علاوه بر سرخ کردن تخم مرغ ها، تجربه غوطه وری که توسط VR (Virtual Reality) به ارمغان آورده است نیز جذاب است. عناصر مهم زمان فیلم در سال 2045 تنظیم شده است، بنابراین در زندگی واقعی فناوری VR به چه میزان توسعه یافته است؟ آیا وضعیت در فیلم در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل خواهد شد؟


در نمایشگاه رسمی نزدیک به 3000 متر مربع، هفته تصویر زمینه های تعاملی، تئاتر های VR، مناطق نصب، حوزه های هنری غوطه وری و دیگر حوزه ها را فراهم کرده است که از طریق نمایشگاه ها و ویدیوهای غریبه به مخاطبان شامل بی بی سی، پینتا و غیره ارائه می شود. نمایشگاه های فناوری. Baobab و دیگر VR از سراسر جهان کار می کنند طیف گسترده ای از موضوعات، از جمله فیلم های متحرک و رویدادهای تاریخی، و همچنین تجربه های زندگی واقعی و اکتشافات فضایی را پوشش می دهد. مجموع 50 VR از بیش از 20 کشور کار می کند در جشنواره های بین المللی فیلم در Sundance، Venice و Cannes. نیمی از آنها در آسیا پخش شدند. در نمایشگاه، آثاری از "لیشان"، "Di Sanxian"، "Gulangyu III Love Letter" و دیگر آثار نیز وجود دارد.

در همان زمان، این هفته Week Image همچنین "ائتلاف همکاری جهانی Immersive Imaging" را تأسیس کرد. از طریق مکانیسم اتحاد همکاری، دایره منابع جهانی صنعت VR را مدیریت می کند، همکاری های بین المللی و منابع را مدیریت می کند و از طریق پلت فرم و منابع هفته تصویربرداری عمل می کند. موقعیت چین را در تصویربرداری جهانی و فیلم VR و تلویزیون ایجاد کنید و به مرکز منابع جهانی و ورود به بازار تبدیل شوید. در عین حال، از طریق همکاری های بین المللی نزدیک تر، صنعت VR به دنبال پاسخ توسعه پایدار در بازار جهانی است.

علاوه بر این، دعوت های میدویک شامل Paramount، Disney، NASA، سازمان ملل متحد، نشست رسانه های جدید برای بحث در مورد هنرمندان زنده، نویسندگان علمی تخیلی، آینده نگرها، عکاسان، مدیران تئاتر، شرکت های فن آوری و دانشگاه ها بود. مهمانان در این نشست شرکت کردند تا وضعیت فعلی و آینده فناوری VR را مورد بحث قرار دهند.


سال 2016 "VR first year" است و صنعت VR در آن سال به بالاترین حد انتظارات صنعتی رسید. با این حال، به علت محدودیت های فنی و بازار، صنعت به سرعت وارد دوره ی نسبتا سرد پس از گرما شد، اما در حقیقت VR توسعه تکنولوژی متوقف نشده است. در مقایسه با فیلم های معمول و مخاطبان، آنها بیشتر به ارتباطات عاطفی تمرکز می کنند. تعامل بین تصاویر VR و مخاطبان بسیار شایع تر از فیلم های معمولی است. این بیش از تجربه بصری و حسی برای مخاطبان به ارمغان می آورد. حس حضور و تعامل، فرصت های جدید خلاقیت برای فیلم و تلویزیون را فراهم می کند، زیرا محدودیت های دیگر بر روی لنز و قاب تصویر وجود ندارد. ایجاد فیلم و تلویزیون VR از تولید ایده ها، طراحی اسکریپت، برنامه ریزی پرسنل، مجموعه نورپردازی، پس پردازش، مدیریت صدا و تمام لینک های دیگر هر دو مدل تولید سنتی را نابود کرده و فرآیندهای تولید جدید و خطوط لوله را توسعه می دهند. در آینده، VR یک محیط جدید موازی با فیلم سنتی و تلویزیونی خواهد بود.

در سال های اخیر، فیلم های VR شروع به ورود به جشنواره های بزرگ بین المللی فیلم به عنوان یک نوع جدید. این همچنین نشان می دهد که جشنواره فیلم ساندنس، جشنواره فیلم ونیز و غیره همه مجموعه های VR و جوایز را راه اندازی کرده اند و انیمیشن VR از چین "سالمندان رویای" و "نهنگ آزاد" برای سال گذشته در مسابقات VR مسابقه ونیز فیلم VR . توسعه مداوم فن آوری VR به تدریج آن را به یک روش خلاق جدید برای صنعت فیلم و تلویزیون ارتقا داد.

لیز روسنتال، مدیر فیلم جشنواره فیلم ونیز، نیز به این هفته فیلم آمده است. او گفت: "فیلم VR یک هنر هنری جدید است و VR از سراسر جهان کار می کند. ما بسیار خوشحالیم که این عبارت جدید را می بینیم. راه. "

با توجه به سرعت توسعه فن آوری VR، یان یانفو، برنامه ریزان این هفته، در سخنرانی خود گفت: "در جریان توسعه در دو سال گذشته، VR به نتایج مداوم در تکرار محصولات و تکنولوژی دست یافته است. ما یک بار فکر کردیم که طول می کشد تا تکنولوژی که در حال حاضر در حال مشاهده است، به دست آید و پیشروی برای صنعت در حال حاضر در دست است. "


بزرگترین مزیت فن آوری VR در توانایی آن در ارائه تجربیات تعاملی بصری و تعاملات است. چنین مزایایی می تواند نه تنها در زمینه فیلم و تلویزیون اعمال شود. مهمانان مأموریت های مختلف در اجلاس سران برنامه های آینده فناوری VR را مورد بحث قرار داده اند.

لی سون، محقق ارشد در مرکز تحقیقات هنر فیلم چین معتقد است که با توجه به تعامل خوب و اثرات غوطه وری، فناوری VR در پارک های معروف، تئاتر غواصی و موزه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پروفسور هوانگ شیی از آزمایشگاه VR ارتباطات دانشگاه چین اعلام کرد که "فناوری صنعت VR هنوز در مرحله اکتشاف از سطح وزن و راحتی تجهیزات است. هنوز یک فاصله مشخصی از زندگی روزمره مردم وجود دارد، اما در حال حاضر صنعت بازی به سرعت در حال توسعه است و تعامل قوی آن، تجربه غوطه وری به طرز چشمگیری تجربه بازی را افزایش می دهد، بنابراین توسعه بازی ترکیبی طبیعی با فناوری VR خواهد بود، اما بازی خوب از یک خط داستان خوب جدا نیست، بنابراین آینده فیلم ها و بازی های VR می تواند با هم ترکیب شوند، اشکال جدید شکل می گیرد. فن آوری VR علاوه بر آموزش در زمینه های هوا فضا، پزشکی و رانندگی می تواند به مردم کمک کند تا برخی از اقدامات خطرناک فنی را به سرعت به طور مستقیم و ایمن یاد بگیرند. "

در عین حال، فناوری VR همچنین فرصتی برای ترکیب با سناریوهای سنتی مصرف سرگرمی در آینده خواهد داشت. ژانگ کی، مدیر ارشد iQiyi گفت، "جوانان چینی در سرگرمی های مصرف کننده بسیار قوی هستند. مصرف در سالن های سرگرمی و پارک های معروف تحت اینترنت وجود دارد. در این سناریو، ما فناوری VR را به سرگرمی های موجود تبدیل می کنیم. پروژه، در این فرایند، محتوای VR ما ایجاد خواهد سناریو مصرف بیشتر داشته باشد. در همان زمان، ما همچنین می توانیم VR را برای ارائه بخش رأی دادن به نشان دادن انواع و تعامل ستاره ها استفاده کنیم. این تلویزیون سنتی و تلفن همراه است. احساساتی که نمی توانند از طریق این روش ها به ارمغان آورند همه به صنعت VR کمک می کنند تا یک چرخه مثبت بهتر را ایجاد کنند. "

Fang Hao برای آینده صنعت VR معتقد است که توسعه VR همانند توسعه صنایع سنتی نیست. این یک ماراتن خواهد بود. لازم است منطقی باشد و نمی تواند مشتاق جستجو برای موفقیت باشد. برنامه ریزان اصلی این رویداد، لو یانی، انتظارات خود را برای صنعت بیان کرده است. "بسیاری از مردم فکر می کنند که بهترین دوره پنجره برای صنعت VR گذشت، اما هر محیط نیاز به زمان برای کشف دارد. هر فن آوری زمان برای له کردن طول می کشد و آنچه که ما نیاز داریم صبر و اعتماد به نفس کمی بیشتر است. در آینده، ما یک زنجیره صنعتی از تکنولوژی تحقیق و توسعه، اکتشاف محتوا و ایجاد کانال های توزیع محتوا محسوب می شود تا این صنعت بهتر شود. "


Related Products