واقعیت مجازی تاثیر مثبتی بر صنایع مختلف دارد
- Aug 25, 2018 -

با توسعه فناوری واقعیت مجازی (VR)، این فناوری شروع به تأثیر در جنبه های مختلف زندگی ما، از جمله نحوه ارتباط ما با آن ها کرده است.


صنعت ضبط


VR Audio Engineering از طریق یک الگوریتم پردازش، سخنرانان را به شکل ضبط دو گوشه ای باز می کند. یک دستگاه ضبط معمولی دو گوش دارای دو میکروفون با وضوح عالی است. آنها در یک محیط شبیه سازی شده قرار گرفته و در یک قالب گوش تعبیه شده اند که به طور کامل تمام تنظیمات فرکانس صوتی را ضبط می کند و به عنوان تابع انتقال سر (HRTF) در جامعه تحقیق روانکاوی شناخته می شود.


صنعت پزشکی


جراحان از فن آوری VR برای بهبود مهارت های خود استفاده کرده اند. این تکنولوژی در روش های پیچیده و ظریف جراحی بسیار کمک کرده است. به عنوان مثال، یک پزشک می تواند قلب و سایر اعضای بدن را اسکن کند و آنها را به کامپیوتر منتقل کند. سپس، آنها می توانند از صفحه نمایش اسکن نمایشی مجازی برای تمرین استفاده کنند. این اجازه می دهد تا جراح به برنامه ریزی و اجرای روش جراحی مورد نیاز در پیشبرد، صرفه جویی در زندگی بیشتر.


صنعت ارتباطات


ارتباطات، درک و همکاری خوب کلیدها هستند. حتی اگر شما در یک اتاق دیگر با شخص دیگری نیستید، VR می تواند به این هدف دست یابد.


به گفته جرمی باینسون، مدیر موسسه آزمایشگاهی مجازی انسانی در دانشگاه استنفورد، "اجتماعی بودن VR باعث می شود فاصله از بین برود و باعث می شود احساس شما را با دیگران احساس کنید. احساسات، احساسات، احساسات دیگران را در یک اتاق ببینید."


صنعت آموزش و پرورش


معلمان می توانند یک نماد یا تصویر دیجیتال از پیش برنامه ریزی شده برای ایجاد یک دنیای مجازی، یک محیط مبتنی بر رایانه ای که کاربران بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، استفاده می کنند. تم انتزاعی می تواند برای دانش آموزان جذاب تر باشد و مهمتر از همه، فن آوری VR به طور قابل توجهی بهبود می بخشد یادگیری با اجازه دادن به دانش آموزان برای بازبینی دوره چندین بار برای افزایش درک خود را از دانش. علاوه بر این، VR نیز می تواند تعامل اجتماعی بهتر بین دانش آموزان را فراهم کند.


طراحی نمونه اولیه


استفاده از VR در نمونه سازی تا حدودی برخی از شرکت ها را از خطرات احتمالی و غیرقابل پیش بینی نجات داده است. به جای انجام آزمایش های پیچیده، بالقوه گران و خطرناک روی محصولات جدید، استفاده از فناوری VR prototyping برای محافظت از شرکت در برابر این خطرات بالقوه دشوار است. توجه: صرف نظر از اینکه محصول جدید شما چه ویژگی منحصر به فردی دارد، باید از نمونه اولیه استفاده کنید.


این که آیا این دارو، آموزش، سرگرمی، تجارت یا ارتباطات عمومی است، VR در حال تغییر نحوه کار و برقراری ارتباط است.


Related Products